repertoár

Ptala se Františky Marta

Básně Ivana M. Jirouse dětem. Svým dětem, Františce a Martě. Nesmysly, uspávanka, strašidla i návrat. Poezie hladí a osvobozuje od mříží i jiných křížů. Zažijte to taky s Divadélkem Pod širákem. 

délka: 20 min (+ 20 min volitelně workshop)

místo: venku i uvnitř, potřebujeme cca 4m2 prostor, bez dalších technických nároků

Premiéra: 28.8.2022

StromoVÍ

Slyšíš, jak mluví stromy? Tak se ptá nejen Peter Wohlleben ve své úžasné knize o skrytém životě stromů, ale také pohádka StromoVÍ.

Tři krátké příběhy rozvíjejí úžas z informací, které kniha tohoto německého lesníka čtenářům přináší. Ve dvaceti minutách se tak postupně představí zvídavý kluk Kryštof i král hlemýžďů, pošťák Jenda i staletý habr a nakonec doktor Datel tvrdohlavý, lesní hrdina.

Aby i děti byly lesní hrdinové, vemte je na pohádku StromoVÍ. Protože pak už budou vědět nejen stromy, ale i děti….

Délka: 20 minut + možnost 20 min workshop (pracovní listy, úkoly, povídání o životě stromů vycházející z knih P. Wohllebena)

Vhodné pro děti 3 – 8 let.

Potřebné zázemí: nejlépe se nám hraje u stromu nebo poblíž stromů

Chlapeček a dálka

Příběh vhodný do časů ledových, zasněžených, zachumlaných.

Inspirováno povídkou nenapodobitelné Daisy Mrázkové. Příběh plný jemných, zvonivých zvuků, třpytivých odlesků, příjemné zimy, touhy po dálkách i vřelého vztahu k domovu. Příběh do školek, do čajoven a kaváren.

Délka: 20 minut + možnost zařadit 20 min zvukový workshop (hudební nástroje, imaginace)

Vhodné pro děti 3 – 6 let

Potřebné zázemí: rovný prostor cca 3×3 metry, elektrický proud

Svatý Martin

Potřebujete na podzim podpořit prožití svatomartinské doby? Příběh svatého Martina, vyprávění o dobrotě, odvaze a pomoci. Vše doprovázené jemnými hudebními nástroji a stínovými kulisami a jímavou písní. Umíme propojit také písničky a básničky, které se děti už učily, nebo je naučit nové.

Délka: 20 min

Potřebné zázemí: temnější místnost nebo večerní venkovní produkce

Adventní putování s hvězdičkou Klárou

Předvánoční čas si žádá malé kouzelné chvilky s příběhem, písněmi, svíčkami, hvězdami a s nadějí. Krátký adventní příběh o hvězdičce Kláře je toho všeho plný, navíc doprovázený stínovým divadlem a vánočními písněmi. Ideální náplň pro předvánoční setkání, besídky, komunitní oslavy atd.

Délka: 20 minut

Vhodné pro děti 3 – 6 let

Potřebné zázemí: temný prostor (večerní hodina nebo místnost, kde je možné zatemnit světlo)